Otrā gada kailsakņa stāds. Šaurlapu lavanda. Veido kompaktu, noapaļotu, 70 - 80 cm augstu (ar ziedkātiem) un 60 - 80 cm platu krūmu. Ilgstoši nes lielus, smaržīgus, baltus ziedus. Ziedēšanas laiks no jūlija līdz septembrim. Dod priekšroku saulainai augšanas vietai.
Pieauguša auga augstums – 60 – 80 cm
Pieauguša auga platums – 60 – 80 cm
Ziedēšanas laiks – jūlijs – septembris
Ziedi – balti
Smaržīga – jā
Lapojums – šaurlapu, pelēkzaļš
Stādīšanas vieta – saulaina, nedaudz noēnota, pietiekami sausa vieta
Stādīšanas dziļums – 1-2 cm dziļāk nekā augusi iepriekš
Stādīšanas attālums – vismaz 35 cm vienu no otras
Augsne – labi drenēta, smilšaina, akmeņaina, trūdvielām vidēji bagāta
Optimālais pH – pēc literatūras 7 - 7,5, pēc praktiskās pieredzes ļoti labi aug ar 6 -7
Laistīšana – veic tikai tad, kad zeme ir apžuvusi
Ziemcietības zona – 5 - 9 (-25C)
Ziedēšana un apgriešana
Pilnvērtīgi ziedēs nākošgad. Zied arī šajā gadā, bet mēs iesakām jaunās lavandas apgriezt vismaz 2 reizes. Tā mēs darām ar visām jaunajām lavandām mūsu stādu audzētavā. Tādējādi veidosies daudz kuplāks krūms un ziedēšana būs daudz intensīvāka nākošajā gadā.
Pieaugušu lavandu apgriež pēc ziedēšanas vai ziedēšanas laikā, ja ir vēlme ievākt ziedus. Tā kā mēs savā saimniecībā ziedus nevācam, tad apgriežam pavasarī (pirms veģetācijas sākuma) vienu reizi gadā apmēram uz pusi, vai pat līdz 2/3. Ja šādu darbību neveic, tad nekas drausmīgs nenotiks, vienkārši krūms izpletīsies uz visām pusēm, apakšējie zari ar laiku paliek kaili un arēji krūms izskatīsies nekopts, vai citiem vārdiem sakot – dabisks. :)
Ja lavandu izmanto apdobju veidošanai kā norobežojušu elementu, tad, lai iegūtu kuplu krūmu, apgriež vēl vismaz vienu reizi pavasarī vai rudenī.
Ieziemošana
Tādas šķirnes kā Hidcote Blue Strain un Munstead Strain mēs nekad neesam ziemojuši. Ar pārējām vēl eksperimentējam, bet, ja gribās ar garantiju saglabāt, tad varat apkārt uzbērt mulču no skaidām, lapām vai neitrālas kūdras (ph no 6,5 uz augšu). Mulčas biezums 5-10 cm atkarībā no auga lieluma.