Otrā gada konteinerstādi

Lavanda VALENCE DARK VIOLET konteinerstāds – 2g.

Otrā gada konteinerstāds. Veido kompaktu, zemu, 30 – 40 cm augstu un tik pat platu krūmu. Zied ar lieliem, tumši violetiem, smaržīgiem ziediem. Ziedēšanas laiks no jūlija līdz augustam.

Pieejams uzreiz
5,20 €
-
1
+

Dekoratīvs krāšņumaugs. Lavandai ir grūti atrast konkurentus, kas pārspētu to ziedu fantastisko krāsu un neatkārtojamo smaržu. Plaši tiek izmantota skaistumkopšanā, ēterisko eļļu un griezto ziedu ieguvei. Grieztos ziedus var savākt buntītēs, pakarināt ar ziediem uz leju un tos izmantot telpu izrotāšanai vai dažādu insektu atbaidīšanai. Lavandu smaržai piemīt nomierinošas, labsajūtas uzlabojošas īpašības.

Pieauguša auga augstums – 30 - 40 cm

Pieauguša auga platums – 30 - 40 cm

Ziedēšanas laiks – jūnijs – augusts

Ziedi – lieli, tumši violeti, smaržīgi

Smaržīga – jā

Stādīšanas vieta – saulaina, nedaudz noēnota, pietiekami sausa vieta 

Stādīšanas dziļums – 1 - 2 cm dziļāk nekā augusi iepriekš

Stādīšanas attālums – vismaz 35 cm vienu no otras

Augsne – labi drenēta, smilšaina, akmeņaina, trūdvielām vidēji bagāta

Optimālais pH – pēc literatūras 7 - 7,5, pēc praktiskās pieredzes ļoti labi aug ar 6 -7

Laistīšana – nepieciešama tikai iestādot

Ziemcietības zona – līdz -25C

Ziedēšana un apgriešana

Pilnvērtīgi ziedēs arī šogad - ar garantiju.

Pieaugušu lavandu apgriež pēc ziedēšanas vai ziedēšanas laikā, ja ir vēlme ievākt ziedus. Tā kā mēs savā saimniecībā ziedus nevācam, tad apgriežam pavasarī (pirms veģetācijas sākuma) vienu reizi gadā apmēram uz pusi, vai pat līdz 2/3. Ja šādu darbību neveic, tad nekas drausmīgs nenotiks, vienkārši krūms izpletīsies uz visām pusēm, apakšējie zari ar laiku paliek kaili un arēji krūms izskatīsies nekopts, vai citiem vārdiem sakot – dabisks. :)

Ja lavandu izmanto apdobju veidošanai kā norobežojušu elementu, tad, lai iegūtu kuplu krūmu, apgriež vēl vismaz vienu reizi pavasarī vai rudenī.

Ieziemošana

Tādas šķirnes kā Hidcote Blue Strain un Munstead Strain mēs nekad neesam ziemojuši. Ar pārējām vēl eksperimentējam, bet, ja gribās ar garantiju saglabāt, tad varat apkārt uzbērt mulču no skaidām, lapām vai neitrālas kūdras (ph no 6,5 uz augšu). Mulčas biezums 5-10 cm atkarībā no auga lieluma.