Otrā gada konteinerstādi

Lavanda DUTCH konteinerstāds – 2g.

Otrā gada konteinerstāds. Pieauguša auga augstums 50-70 cm, platums 45-60 cm. Patiks saulaina, nedaudz noēnota vieta.

Pieejams uzreiz
5,20 €
-
1
+

Dekoratīvs krāšņumaugs. Lavandai ir grūti atrast konkurentus, kas pārspētu to ziedu fantastisko krāsu un neatkārtojamo smaržu. Plaši tiek izmantota skaistumkopšanā, ēterisko eļļu un griezto ziedu ieguvei. Grieztos ziedus var savākt buntītēs, pakarināt ar ziediem uz leju un tos izmantot telpu izrotāšanai vai dažādu insektu atbaidīšanai. Lavandu smaržai piemīt nomierinošas, labsajūtas uzlabojošas īpašības.

Pieauguša auga augstum
s – 50 - 70 cm

Pieauguša auga platums – 45 - 60 cm

Stādīšanas vieta – ideālā augšanas vieta ir atklāta, saulaina, labi drenēta, smilšaina, akmeņaina, trūdvielām vidēji bagāta un pietiekami sausa vieta.

Gaisma – saule, pusēna

Mitrums – sauss, vidēji mitrs

Augsne – pieticīga augsne, vidēji mitra augsne

Ziemcietības zona - 5 -9

Optimālais pH – 7-8,5

Ziedi -  gaiši violetzili

Ziedēšanas laiks - jūlijs, augusts

Laistīšana – nepieciešama tikai iestādot

Ziedēšana un apgriešana

Pilnvērtīgi ziedēs arī šogad - ar garantiju.

Pieaugušu lavandu apgriež pēc ziedēšanas vai ziedēšanas laikā, ja ir vēlme ievākt ziedus. Tā kā mēs savā saimniecībā ziedus nevācam, tad apgriežam pavasarī (pirms veģetācijas sākuma) vienu reizi gadā apmēram uz pusi, vai pat līdz 2/3. Ja šādu darbību neveic, tad nekas drausmīgs nenotiks, vienkārši krūms izpletīsies uz visām pusēm, apakšējie zari ar laiku paliek kaili un arēji krūms izskatīsies nekopts, vai citiem vārdiem sakot – dabisks. :)

Ja lavandu izmanto apdobju veidošanai kā norobežojušu elementu, tad, lai iegūtu kuplu krūmu, apgriež vēl vismaz vienu reizi pavasarī vai rudenī.

Ieziemošana

Tādas šķirnes kā Hidcote Blue Strain un Munstead Strain mēs nekad neesam ziemojuši. Ar pārējām vēl eksperimentējam, bet, ja gribās ar garantiju saglabāt, tad varat apkārt uzbērt mulču no skaidām, lapām vai neitrālas kūdras (pH no 6,5 uz augšu). Mulčas biezums 5 - 10 cm, atkarībā no auga lieluma.