Ķirši

Ķirsis NOVELLA

Trešā gada stāds 15 litru konteinerā. Pašapputes ķiršu šķirne. Augļi lieli, tumši sarkani – gandrīz melni, sulīgi, saldskābi, izturīgi pret plaisāšanu. Pieauguša kociņa augstums līdz 3m. Audzēts pēc meristēmu metodes. Nav potēts. Pat tad, ja zaķis nograuzīs ataugs tā pati šķirne. Augsta izturība pret sēnīšu slimībām. IZSNIEDZAM UZ VIETAS VAI VEICOT PIEGĀDI 1 REIZI NEDĒĻĀ MARŠRUTĀ DOBELE, JELGAVA, RĪGA, PIERĪGA, JŪRMALA.

Pieejams uzreiz
Tikai kurjerpiegāde
18,00 €
12,60 €
-
1
+

Pieauguša auga augstums – 2 – 3 m

Ziedēšanas laiks - maijs

Augļi - lieli, tumši sarkani – gandrīz melni, sulīgi, ar saldskābu garšu, izturīgi pret plaisāšanu

Ražas ienākšanās laiks – jūlija sākums

Stādīšanas vieta - ķirši mīl sauli un nelielu aizvēju, tiem nepatiks atrasties ieplakās, ziemeļu nogāzēs un vietās ar augstu gruntsūdens līmeni

Stādīšanas laiks – augus, kas audzēti podos var stādīt visu vasaru un pat rudens sākumā, bet drošāk ķiršus stādīt agrā pavasarī

Stādīšanas attālums – stāda aptuveni 3 m attālumā vienu no otra

Stādīšanas dziļums – stāda tikpat dziļi cik audzis iepriekš

Augsne – viegla, gaisa caurlaidīga, irdena, pietiekami mitra, auglīga smilšmāla vai mālsmilts augsne

Augsnes pH – optimālais pH 5,5 - 6

Apgriešana – jāizgriež visi zari, kuri savā starpā krustojas, noēno citus vai atrodas vainaga iekšpusē un netiek pie gaismas. Griešana notiek virs pumpura. Ražojošu ķiršu vainagu vislabāk veidot vasarā (sausā, saulainā laikā) pēc ražas novākšanas.

Pielietojums – ķiršus var lietot svaigā veidā vai izmantot pārstrādei – ievārījumu un kompotu gatavošanai, žāvēšanai un saldēšanai.