Garšaugu stādi

Timiāns - Thymus pulegioides FOXLEY

Stāds 0,5 litru podiņā. Zemu augošs, daudzpusīgs augs. Daudzi to iecienījuši audzēt gan kā smaržīgu, dekoratīvu zemsedzes augu, gan kā fantastisku garšaugu. Ložņājošs. Var audzēt gan podiņā uz palodzes, gan dobē.

Pieejams uzreiz
1,80 €
-
1
+

Pieauguša auga augstums – līdz 15 cm

Pieauguša auga platums – 30 cm

Ziedēšanas laiks – jūnijs - augusts

Ziedi – balti, gaiši rozā 

Lapojums – jaunie dzinumi rozīgi, vēlāk kļūst zaļš ar krēmbaltu, smaržīgs 

Stādīšanas vieta – piemērota samērā sausa, saulaina, mazliet noēnota, no aukstiem vējiem pasargāta vieta. Telpās augam patiks gaiša vieta uz palodzes, ieteicams, nenovietot vietā virs radiatoriem 

Stādīšanas laiks – aprīļa beigās var stādīt dobē, bet jāuzmanās no pavasara salnām, īpaši jaunie stādiņi var ciest bargākā salnā, vecākiem stādiem salnas nekaitē, jo tā mūsu apstākļos tie labi pārziemo 

Augsne – piemērota auglīga, vidēji mitra, labi drenēta, viegla, smilts vai smilšmāla augsne

Augsnes pH – 6,5 – 6,8 

Daudzgadīga – jā

Ziemcietība – laba, jaunus stādījumus vēlams piesegt ar lapām vai egļu zariem, lai labi pārziemotu, nedrīkstētu apgriezt vēlak par augustu. Lai pārzieminātu timiānu, kas aug podos, to labāk ir ienest telpās. Novietojiet to gaišā un vēsā vietā, šad un tad aplaistiet.

Laistīšana – timiāns ir diezgan izturīgs augs, tāpēc ar pārlieku laistīšanu nevajadzētu aizrauties, jālaista tā, lai tas neiekalstu un arī nebūtu ar ilgstoši slapju augsni. 

Apgriešana – regulāri apgriežot, tas veidos jaunus dzinumus, saglabās augus glītus un kompaktus. Ieteicams izgriezt visus vecos, kailos un vārgos zarus. 

Pielietojums – kulinārijā, lieliski pielietojama dažādu itāļu un meksikāņu ēdienu pagatavošanā. To var pievienot kā piedevu salātiem, mērcēm, dažādiem gaļas izstrādājumiem, picām u.t.t. Laba saderība ar sīpoliem un citroniem dažādās marinādēs. 

Der atcerēties! – ja vēlies, lai timiāns labi augtu, zariņu noplūkšanai vienmēr izmanto šķērītes, tā tu pasargāsi un netīšām neizrausi auga saknes. Timiāna augšanu var kavēt nezāles, tapēc stādiņš regulāri jākopj un nezāles jāizrauj.