Garšaugu stādi

Timiāns - Thymus praecox RED CARPET

Stāds 0,5 litru podiņā. Daudzi to iecienījuši audzēt kā smaržīgu zemsedzes augu vietās, kuru ilgstoši apspīd saule. Ļoti labi iederēsies akmeņdārzos. Var izmantot arī kā garšaugu, tā aromāts un garša piestāv teju ikvienam ēdienam.

Pieejams uzreiz
1,80 €
-
1
+

Pieauguša auga augstums – līdz 15 cm 

Pieauguša auga platums – 30 cm 

Ziedēšanas laiks – jūnijs - augusts 

Ziedi – violetrozā

Lapojums – mūžzaļš, pelēcīgi zaļš, smaržīgs, ja lapiņas ir melnas, tas nozīmē, ka tās stāvējušas pārāk mitrā vietā, ja novītušas, tad pārcietušas ilgstošu sausuma periodu

Stādīšanas vieta – piemērota samērā sausa, saulaina, mazliet noēnota, no aukstiem vējiem pasargāta vieta. Telpās augam patiks gaiša vieta uz palodzes, ieteicams, nenovietot vietā virs radiatoriem

Stādīšanas laiks – aprīļa beigās var stādīt dobē, bet jāuzmanās no pavasara salnām, īpaši jaunie stādiņi var ciest bargākā salnā, vecākiem stādiem salnas nekaitē, jo tā mūsu apstākļos tie labi pārziemo 

Augsne – piemērota auglīga, vidēji mitra, labi drenēta, viegla, smilts vai smilšmāla augsne

Augsnes pH – 6,5 – 6,8

Daudzgadīga – jā 

Ziemcietība – laba, jaunus stādījumus vēlams piesegt ar lapām vai egļu zariem, lai labi pārziemotu, nedrīkstētu apgriezt vēlak par augustu. Lai pārzieminātu timiānu, kas aug podos, to labāk ir ienest telpās. Novietojiet to gaišā un vēsā vietā, šad un tad aplaistiet.

Laistīšana – timiāns ir diezgan izturīgs augs, tāpēc ar pārlieku laistīšanu nevajadzētu aizrauties, jālaista tā, lai tas neiekalstu un arī nebūtu ar ilgstoši slapju augsni. 

Apgriešana – regulāri apgriežot, tas veidos jaunus dzinumus, saglabās augus glītus un kompaktus. Ieteicams izgriezt visus vecos, kailos un vārgos zarus.

Pielietojums – kulinārijā, lieliski pielietojama dažādu itāļu un meksikāņu ēdienu pagatavošanā. To var pievienot salātiem, dažādiem gaļas izstrādājumiem, picām u.t.t. Laba saderība ar sīpoliem un citroniem dažādās marinādēs.

Der atcerēties! – ja vēlies, lai timiāns labi augtu, zariņu noplūkšanai vienmēr izmanto šķērītes, tā tu pasargāsi un netīšām neizrausi auga saknes. Timiāna augšanu var kavēt nezāles, tapēc stādiņš regulāri jākopj un nezāles jāizrauj.