Garšaugu stādi

Piparmētra - Mentha piperita citrata LEMON FRESH

Stāds 0,5 litru podiņā. Piparmētra ar lielisku, atsvaidzinošu citrusīgu garšu. Nedaudz lēnāk augoša kā citas piparmētras šķirnes. Lieliski iederēsies salātos, vai dažādu dzērienu pagatavošanai. Lapojums – zaļš, aromātisks.

Pieejams uzreiz
1,80 €
-
1
+

Ātraudzīgs augs ar plašu sakņu sistēmu, ložņājošiem sakneņiem un stīgām.

Pieauguša auga augstums – līdz 50 cm

Ziedēšanas laiks – jūnijs - augusts

Ziedi – gaiši violeti

Lapojums – zaļš, aromātisks

Stādīšanas vieta – saulaina vai nedaudz noēnota, no spēcīgiem vējiem pasargāta vieta, ieteicams, atvēlēt vietu, kur tām nekas netraucēs

Stādīšanas laiks – ieteicams pavasarī, jo rudens stādījumi var nenostiprināties un ziemā izsalt

Augsne – auglīga, trūdvielām bagāta, mitra, labi drenēta augsne, ja mētras augs nabadzīgā augsnē un ēnā, tās saturēs mazāk ēterisko eļļu

Augsnes pH – 5 – 6,8

Daudzgadīga – jā

Ziemcietība - mētrām īpaši bīstams ir kailsals, būs drošāk, ja dobes piesegs ar skujām. Podiņos audzētās piparmētras ziemošanai novieto siltumnīcā vai laukā, tos piesedzot ar kūdru, kompostu, lapām vai kā citādi, pasargājot no izsalšanas.

Mēslošana - papildmēslojumu dod 1-2 reizes veģetācijas periodā. Dzelzs un cinks sekmē ēterisko eļļu uzkrāšanos un paaugstina ražas kvalitāti

Apgriešana – augu var arī apgriezt, atdalot nelielu daļu no galotnītes, tas ļaus iegūt īsākus un kuplākus stādiņus. Rudenī augu var sagatavot ziemas periodam, nogriežot visu lapotni līdz augsnes līmenim.

Svarīgi! – būtiski ir ik pēc 3 – 5 gadiem mainīt piparmētru atrašanās vietu, citādi tās var nīkuļot vai izstīdzēt. Augšanas laikā svarīgi augsni uzirdināt un rūpīgi ravēt nezāles, lai no nezālēm izvairītos, augsnes virskārtu var viegli nomulčēt.

Pielietojums – lieliski piemērota dažādu, gardu auksto vai silto dzērienu pagatavošanai un dekorēšanai. Piparmētru lapas pievieno ēdieniem, gatavojot dārzeņus, salātus, gaļas, zivis, mērces zupas, kā arī konservējumiem ziemai vai desertiem.

Noderīgi! – jau izsenis zināms, ka piparmētrām piemīt nomierinošas un stresu samazinošas īpašības