Dekoratīvie krūmi

Magnolija - Magnolia stellata ROYAL STAR

Zvaigžņveida magnolija. Pieauguša auga augstums līdz 2,5 m, platums līdz 1,5 m. Zied bagātīgi ar baltiem, zvaigžņveida ziediem, veidojot krāšņa krūma vai koka izskatu. Lieliski papildinās jebkura dārza ainavu, kā arī ļoti labi jutīsies citu augu sabiedrībā. Viena no ziemcietīgākajām magnolijas šķirnēm. IZSNIEDZAM UZ VIETAS VAI VEICOT PIEGĀDI 1 REIZI NEDĒĻĀ MARŠRUTĀ DOBELE, JELGAVA, RĪGA, PIERĪGA, JŪRMALA.

Pieejams uzreiz
Tikai kurjerpiegāde
18,00 €
12,60 €
-
1
+

Pieauguša auga augstums – līdz 2,5 m (klimatam ir liela nozīme auga augšanā, tāpēc informācija par lielumu ir jāpieņem kā aptuvenā)

Pieauguša auga platums – līdz 1,5 m (klimatam ir liela nozīme auga augšanā, tāpēc informācija par platumu ir jāpieņem kā aptuvenā)

Ziedi – balti, zvaigžņveida, lieli, līdz 15 cm diametrā

Ziedēšanas laiks – agrs pavasaris, aprīlis - maijs

Stādīšanas laiks – aprīlis, maijs

Stādīšanas vieta – vislabāk jutīsies saulainā apgaismojumā vai pusēnā, no stipriem vējiem aizsargātā vietā, nav ieteicams stādīt vietā, kas pavasarī applūst vai ir ar augstu gruntsūdeni

Stādīšanas dziļums – augu stāda tikpat dziļi cik tas audzis iepriekš, stādāmās bedres dziļumam un platumam jābūt vismaz vienam metram, stādot augu sakņu sistēmu nav ieteicams “rušināt, atvērt”

Augsne – derēs trūdvielām bagāta, auglīga, irdena, pietiekami mitra un labi drenēta augsne. Skābummīle - zemei var pievienot skābu kūdru, kas domāta rododendriem, mellenēm

Augsnes pH – viegli skābs, 5,5 – 6

! - Pēc iestādīšanas ieteicams augu nomulčēt ar aptuveni 5 cm biezu mulčas kārtu, tā pasargās auga augšējo sakņu sistēmu no lielas saules ietekmes, kā arī  tiks uzturēts mitrums. 

Mēslošana – Stādīšanas laikā augu nav ieteicams mēslot, jo tā var apdedzināt saknes. Uzreiz pēc ziedēšanas var pievienot minerālmēslus, kas ir domāti ziedēšanas fāzei, jo vasaras vidū magnolijas aizmet pumpurus jau nākamajam gadam. Nav ieteicams mēslot ar kaļķiem vai pelniem.

Apgriešana – pēc nepieciešamības var izgriezt bojātos vai slimos zarus, uzreiz pēc ziedu noziedēšanas magnoliju var arī piegriezt

Laistīšana - mitrummīlis

Ziemošana – pirmos divus gadus ieteicams uz ziemu piebērt vairāk mulčas, vismaz 7 cm, lai tiktu pasargāta auga sakņu sistēma

Pielietojums – dekoratīvajā dārzkopībā, apstādījumos, soliteros vai nelielu grupu apstādījumos