Dekoratīvie krūmi

Magnolija - Magnolia soulangeana HEAVEN SCENT

Lēnaudzīga. Var veidot kā nelielu koku vai krūmu. Pieauguša auga augstums 2,5 – 3 m, platums 1,5 – 2 m. Veido tulpjveida formas, smaržīgus ziedus, kuru maigi rozā krāsa lieliski kontrastē ar tumši zaļo lapojumu. Ziedēšanas laiks – agrs pavasaris. IZSNIEDZAM UZ VIETAS VAI VEICOT PIEGĀDI 1 REIZI NEDĒĻĀ MARŠRUTĀ DOBELE, JELGAVA, RĪGA, PIERĪGA, JŪRMALA.

Pieejams uzreiz
Tikai kurjerpiegāde
18,00 €
12,60 €
-
1
+

Pieauguša auga augstums – 2,5 – 3 m (klimatam ir liela nozīme auga augšanā, tāpēc informācija par lielumu ir jāpieņem kā aptuvenā)

Pieauguša auga platums – 1,5 – 2 m (klimatam ir liela nozīme auga augšanā, tāpēc informācija par platumu ir jāpieņem kā aptuvenā informācija)

Ziedi – smaržīgi, tulpjveida, maigi rozā ar tumšāku toni pie zieda pamatnes, ziedlapu iekšpuse gaišāka nekā to ārpuse

Ziedēšanas laiks – agrs pavasaris

Stādīšanas laiks – aprīlis, maijs

Stādīšanas vieta – vislabāk jutīsies saulainā apgaismojumā vai pusēnā, no stipriem vējiem aizsargātā vietā, nav ieteicams stādīt vietā, kas pavasarī applūst vai ir ar augstu gruntsūdeni

Stādīšanas dziļums – augu stāda tikpat dziļi cik tas audzis iepriekš, stādāmās bedres dziļumam un platumam jābūt vismaz vienam metram, stādot augu sakņu sistēmu nav ieteicams “rušināt, atvērt”

Augsne – derēs trūdvielām bagāta, auglīga, irdena, pietiekami mitra un labi drenēta augsne. Skābummīle - zemei var pievienot skābu kūdru, kas domāta rododendriem, mellenēm

Augsnes pH – viegli skābs, 5,5 – 6

! - Pēc iestādīšanas ieteicams augu nomulčēt ar aptuveni 5 cm biezu mulčas kārtu, tā pasargās auga augšējo sakņu sistēmu no lielas saules ietekmes, kā arī  tiks uzturēts mitrums. 

Mēslošana – stādīšanas laikā augu nav ieteicams mēslot, jo tā var apdedzināt saknes. Uzreiz pēc ziedēšanas var pievienot minerālmēslus, kas ir domāti ziedēšanas fāzei, jo vasaras vidū magnolijas aizmet pumpurus jau nākamajam gadam. Nav ieteicams mēslot ar kaļķiem vai pelniem.

Apgriešana – pēc nepieciešamības var izgriezt bojātos vai slimos zarus, uzreiz pēc ziedu noziedēšanas magnoliju var arī piegriezt

Laistīšana - mitrummīlis

Ziemošana – pirmos divus gadus ieteicams uz ziemu piebērt vairāk mulčas, vismaz 7 cm, lai tiktu pasargāta auga sakņu sistēma

Ziemcietības zona – 5 (-29)

Pielietojums – dekoratīvajā dārzkopībā, apstādījumos, soliteros vai nelielu grupu apstādījumos