Stāds 2 litru podiņā. Sievišķais augs. Lai tā ražotu augļus, blakus tai ir nepieciešams stādīt vīrišķo aktinīdijas augu. Veido vitamīnu bagātus augļus, kurus lietojot uzturā nostiprinās imunitāte un uzlabojas veselība. Pieauguša auga augstums 8 – 10 m.
Pieauguša auga augstums – 8 – 10 m
Stādīšanas vieta – labi jutīsies saulainā, nedaudz noēnotā un no vējiem pasargātā vietā. Vispiemērotākā ir to stādīšana pie ēku sienām DR vai DA pusē.
Ziedēšanas laiks – jūnijs
Ziedu krāsa – balta
Augļi – īpaši garšīgi, bagāti ar lielu vitamīnu daudzumu
Augļu izmērs – aptuveni 3 cm lieli
Augļu ražas laiks – septembra beigas – oktobra sākums
Augsne – patiks auglīga, mitra un labi drenēta augsne, savukārt, nepatiks sausas smilts vai smaga māla augsne
Augsnes pH – optimālais pH līmenis 5,5 – 6
Stādīšanas attālums – 2 x 2 m attālumā citu no cita
Stādīšanas dziļums – 2 cm dziļāk, nekā tā augusi iepriekš
Apgriešana – aktinīdijas apgriež rudenī, pēc pirmajām nopietnākām salnām, kad lapas jau ir nokritušas. Nogriež tievos, vājos, lūzušo un lieki vainagu sabiezinošos dzinumus. Lai panāktu labāku un vienmērīgāku ražas ienākšanos, aktinīdijām ieteicams likt vertikālos balstus, lai tās nesavītos cita ap citu.
Lapojums – vasarzaļš
Laistīšana – veģetācijas periodā augam nepieciešams daudz ūdens
Salizturība – līdz – 30C grādiem
Aktinīdiju augļi ir vērtīgs vitamīnu avots. Aprēķināts, ka 1 – 2 aktinīdiju augļi nodrošina C vitamīna dienas devu vienam cilvēkam. Aktinīdiju augļi un sula stimulē sirdsdarbību. Augļus var ēst svaigus, vārīt ievārījumus, kompotus, kā arī novāktos augļus var žāvēt.
Svarīgi! – lai aktinīdija ražotu augļus, šim sievišķajam augam blakus ir nepieciešams stādīt vīrišķo aktinīdijas augu. Pirmajos augšanas gados, būtu ieteicams, noēnot aktinīdijas sakņu sistēmu.