Aktinīdijas

Aktinīdija - WEIKI ŽENSKIE 2l

Otrā gada stāds 2 litru podiņā. Sievišķais augs. Lai tā ražotu augļus, blakus tai ir nepieciešams stādīt vīrišķo aktinīdijas augu. Veido vitamīnu bagātus augļus, kurus lietojot uzturā nostiprinās imunitāte un uzlabojas veselība. Pieauguša auga augstums 8 – 10 m. IZSNIEDZAM UZ VIETAS VAI VEICOT PIEGĀDI 1 REIZI NEDĒĻĀ MARŠRUTĀ DOBELE, JELGAVA, RĪGA, PIERĪGA, JŪRMALA.

Pieejams uzreiz
Tikai kurjerpiegāde
7,50 €
-
1
+

Pieauguša auga augstums – 8 – 10 m

Stādīšanas vieta – labi jutīsies saulainā, nedaudz noēnotā un no vējiem pasargātā vietā. Vispiemērotākā ir to stādīšana pie ēku sienām DR vai DA pusē.

Ziedēšanas laiks – jūnijs

Ziedu krāsa – balta

Augļi – īpaši garšīgi, bagāti ar lielu vitamīnu daudzumu

Augļu izmērs – aptuveni 3 cm lieli

Augļu ražas laiks – septembra beigas – oktobra sākums

Augsne – patiks auglīga, mitra un labi drenēta augsne, savukārt, nepatiks sausas smilts vai smaga māla augsne

Augsnes pH – optimālais pH līmenis 5,5 – 6

Stādīšanas attālums – 2 x 2 m attālumā citu no cita

Stādīšanas dziļums – 2 cm dziļāk, nekā tā augusi iepriekš

Apgriešana – aktinīdijas apgriež rudenī, pēc pirmajām nopietnākām salnām, kad lapas jau ir nokritušas. Nogriež tievos, vājos, lūzušo un lieki vainagu sabiezinošos dzinumus. Lai panāktu labāku un vienmērīgāku ražas ienākšanos, aktinīdijām ieteicams likt vertikālos balstus, lai tās nesavītos cita ap citu.

Lapojums – vasarzaļš

Laistīšana – veģetācijas periodā augam nepieciešams daudz ūdens

Salizturība – līdz – 30C grādiem

Aktinīdiju augļi ir vērtīgs vitamīnu avots. Aprēķināts, ka 1 – 2 aktinīdiju augļi nodrošina C vitamīna dienas devu vienam cilvēkam. Aktinīdiju augļi un sula stimulē sirdsdarbību. Augļus var ēst svaigus, vārīt ievārījumus, kompotus, kā arī novāktos augļus var žāvēt.

Svarīgi! – lai aktinīdija ražotu augļus, šim sievišķajam augam blakus ir nepieciešams stādīt vīrišķo aktinīdijas augu. Pirmajos augšanas gados, būtu ieteicams, noēnot aktinīdijas sakņu sistēmu.

Incorrect email

Jūs esiet veiksmīgi pierakstījies jaunumiem.